NAJCZĘSTSZE PYTANIA

Na jaki czas udzielana jest gwarancja na tonery zamienne marki Duston?

Na 24 miesiące lub do wyczerpania wkładu barwiącego w kasecie.

Ile kosztuje dostawa?

Dostawę na terenie całej Polski przeprowadzamy bezpłatnie.

Jak długo muszę czekać na dostawę?

Standardowy czas dostawy to 24h od momentu złożenia zamówienia.

Jak długo trwa proces rozpatrywania reklamacji?

W ciągu 24h od momentu zgłoszenia usterki zapewniamy bezpłatną wymianę uszkodzonego tonera na nowy, wolny od wad (dotyczy tonerów marki Duston).

Czy Duston posiada uprawnienia do wystawiania karty przekazania odpadu do utylizacji?

Tak, skan takiego dokumentu znajdziesz na tej podstronie.

Czy tonery zamienne marki Duston charakteryzują się taką samą wydajnością jak oryginały?

Tak, tonery marki Duston posiadają certyfikaty wydajności przeprowadzone w oparciu o normę ISO/IEC 19752.

Jaka jest forma płatności podczas wysyłki?

Przy pierwszym zakupie jest to pobranie lub przedpłata. Przy kolejnych wystawiamy FV z odroczonym terminem płatności.

Czy jest problem z wymianą, jeśli omyłkowo otrzymam niewłaściwy produkt?

Niewłaściwy produkt wymieniamy na prawidłowy w ciągu 24h od momentu zgłoszenia niezgodności FV z dostawą.

Jak przygotować przesyłkę do odesłania do was (w przypadku reklamacji lub zwrotu zużytych tonerów)?

W przypadku reklamacji wraz z reklamowanym produktem prześlij nam wydruki testowe. Włóż je do paczki i przekaż zamówionemu przez nas kurierowi. Przy naszym adresie umieść dopisek: „do działu reklamacji”.

Aby zwrócić zużyte tonery, spakuj je w zbiorcze kartony o wadze do 30 kg. Koniecznie zabezpiecz je przed ewentualnymi uszkodzeniami. Tak przygotowaną paczkę zaadresuj z dopiskiem: „zwrot zużytych tonerów”. Zamówiony przez nas kurier odbierze ją z Twojej firmy w ciągu 24h od momentu zgłoszenia.

Czy mogę przetestować toner w swojej firmie, zanim zdecyduję się na zakup?

Tak, warunki testów znajdziesz tutaj.

Czy przyjmujecie zużyte tonery?

Tak, zużyte tonery odbieramy od naszych klientów bezpłatnie. Prowadzimy również skup oraz wystawiamy karty przekazania odpadu do utylizacji.

Czy oddając drukarkę do serwisu, otrzymam drukarkę zastępczą?

Tak, taką usługę realizujemy dla wszystkich klientów bezpłatnie.

Co się stanie, gdy toner rozsypie się w drukarce?

Zgłoś drukarkę do naszego serwisu na bezpłatną ekspertyzę.

Czy tonery zamienne mogą spowodować uszkodzenie drukarki?

W naszej firmie nie odnotowaliśmy takiego przypadku. Jednak dla Twojego bezpieczeństwa gwarantujemy naprawę drukarki w przypadku, gdyby przyczyną awarii było rzeczywiście zastosowanie tonera marki Duston.

Moja drukarka głośno pracuje. Dlaczego?

W większości przypadków głośna praca drukarki spowodowana jest jej uszkodzeniem. W takim przypadku zgłoś drukarkę do naszego serwisu na bezpłatną ekspertyzę.

Dlaczego drukarka nie drukuje po wymianie tonera?

Wymiana tonera nie jest skomplikowaną czynnością, jednak nieraz mogą pojawić się drobne problemy i drukarka nie drukuje. Zwykle powodem może być nieodpowiednie umieszczenie kasety z tonerem. Jeśli przy wymianie nie było słychać zatrzasku, włóż kasetę z tonerem ponownie. Problemem mogą być także zabrudzenia. W tym celu wyczyść główny przewód ładujący zespół bębna, przesuwając uchwyt kilkukrotnie z lewej do prawej i odwrotnie. Na koniec uchwyt ustaw w pozycji początkowej, by na wydrukach nie pojawił się pionowy pasek. Jeśli drukarka nie drukuje nadal, a kaseta z tonerem jest prawidłowo założona i czysta, to sprawdź, czy drukarka ustawiona jest jako drukarka domyślna. Jeśli nadal nic nie pomaga, zainstaluj sterowniki do drukarki ponownie. Jeśli posiadasz laserowe, kolorowe urządzenie drukujące i drukarka nie drukuje, to sprawdź, czy pozostałe kolorowe tonery nie są puste. Możesz także skontaktować się z działem serwisowym, gdzie specjaliści udzielą ci wszystkich niezbędnych wskazówek, które pomogą przywrócić drukarkę do prawidłowej pracy.

Czy wymiana tonera jest trudna?

Wymiana tonera nie jest trudna, wystarczy postępować zgodnie z wytycznymi umieszczonymi na instrukcji dołączonej do tonera. Należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach ułatwiających pracę. Zanim zainstalujesz nową kasetę z tonerem, musisz rozprowadzić toner równomiernie po całej kasetce potrząsając parę razy. Pamiętaj, by rozpakowana kaseta nie była narażona na działanie słońca czy też oświetlenia elektrycznego. Światło może spowodować jej uszkodzenie. Nie należy dotykać zbyt wielu elementów kasety, zwłaszcza tych, które są zacienione na ilustracjach w instrukcji. Kaseta z tonerem jest poprawnie włożona wtedy, gdy usłyszysz charakterystyczny odgłos zatrzasku. Warto upewnić się, że usłyszeliśmy ten ‘klik’, gdyż źle założona kaseta może po prostu wypaść. Wymiana tonera nie zajmuje dużo czasu i powinien poradzić z nią sobie niemal każdy. Jeśli mają Państwo kłopot z wymianą tonera, zapraszamy do kontaktu.

Które drukarki są bardziej wydajne: drukarki laserowe czy atramentowe?

Kupując drukarkę nie należy sugerować się wyłącznie jej ceną, bo często może być ona nieadekwatna do wydajności. Jeśli nasze wydruki będą czarne, to które drukarki – laserowe czy atramentowe – będą lepsze? Zdecydowanie w tej sytuacji kilkukrotnie tańsze w eksploatacji będą drukarki laserowe. Jeśli jednak przeważać będą kolorowe wydruki, to warto zastanowić się nad zakupem drukarki atramentowej. Częsta wymiana 4 kolorowych tonerów w drukarce laserowej nie należy do najtańszych inwestycji. Drukarki laserowe lepiej sprawują się w firmach do użytku komercyjnego niż atramentowe, które kupujemy najczęściej do domu. Drukarki laserowe są szybsze w działaniu od drukarek atramentowych. Na jednym tonerze można kilkakrotnie więcej wydrukować niż na kartridżu. Stosując zamienniki tańsza w eksploatacji jest drukarka laserowa do zastosowań biurowych i roboczych. Warto dodać, że drukarki laserowe gwarantują lepszą trwałość wydruku niż atramentowe, nawet te z górnej półki. Mamy nadzieję, że ułatwiliśmy Państwu decyzję, czy wybierać drukarki laserowe czy atramentowe?

Czy regeneracja tonera się opłaca?

Regeneracja tonera bywa różnie rozumiana. Niestety najczęściej ogranicza się do jedynie do wymiany proszku i taka regeneracja tonera opłaca się jedynie sprzedającemu. Kupujący nie posiada bowiem gwarancji, nie ma pewności, że zregenerowany toner nie zepsuje całej drukarki.

Tonery Duston są od podstaw wyprodukowane przez naszą firmę. Wykorzystujemy jedynie samą obudowę tonera, natomiast całe wnętrze, czyli wałek światłoczuły, listwy zbierające, magnetorollę oraz zasobnik z tonerem wymieniamy na nowy. Dlatego też jakość naszych tonerów jest porównywalna z oryginalnym tonerem. Regeneracja tonera niestety najczęściej nie przynosi tak dobrych rezultatów i produkty te znacząco odbiegają od oryginałów.

Czy tanie tonery do drukarek laserowych są wydajne?

Na wydajność tonerów nie ma wpływu cena. Najważniejsza jest jakość zagwarantowana przez zastosowanie zaawansowanej technologii produkcji. Wysoka cena oryginalnych tonerów wynika między innymi z ich marki czy też drogiej technologii. Tanie nie oznacza złe, a dobre nie zawsze musi być drogie. Oferujemy tanie tonery do drukarek laserowych, których cena jest dwukrotnie niższa od oryginalnych tonerów. Gwarantujemy wydajność naszych zamienników równą oryginalnym tonerom. W zależności od modelu, wydajność waha się od 1200 stron do nawet 30 000 stron.

Tonery marki Duston są niezawodne, co potwierdzają nasi klienci. Jesteśmy świadomi, że wybór odpowiedniego tonera zależy nie tylko od użytkownika, ale także od samego urządzenia, dlatego cały czas poszerzamy naszą ofertę. Posiadamy tanie tonery do drukarek laserowych dostępnych na terenie Polski. Z nami zminimalizujesz koszty druku w Twojej firmie, przy zachowaniu doskonałej jakości wydruków.

Czy do drukarki laserowej potrzebny jest tusz?

Większość klientów posiadających drukarki kupuje głównie kartridże z tuszem, które przeznaczone są do urządzeń atramentowych. Czy w takim razie również do drukarki laserowej potrzebny jest tusz? W laserowych urządzeniach używany jest zamiennik tuszu – toner. Jest to barwny proszek (czarny lub kolorowy) wykorzystywany w drukarkach laserowych oraz kserokopiarkach. Toner zostaje umieszczony na papierze w kilku etapach, w bardzo podobny sposób jak w przypadku kserokopiarek. W skład tonera wchodzą większe szklane kulki (średnica kilkadziesiąt µm) oraz duża ilość malutkich, zabarwionych kulek żywicy termoplastycznej (średnica ok 0,1 µm). Taki skład gwarantuje, że wydruki są nie tylko dobrej jakości i trwałe, ale także opłacalne. A więc odpowiadając na pytanie, czy do drukarki laserowej potrzebny jest tusz? Mówimy: nie.

Jakie jest działanie drukarki laserowej?

Najprościej działanie drukarki laserowej wytłumaczyć w następujący sposób: w każdej drukarce laserowej kolorowej są 4 osobne lasery, 4 osobne bębny oraz 4 osobne tonery (1 czarny, 3 kolorowe). Każdy bęben światłoczuły zostaje naładowany elektrostatycznie w taki sposób, by przyciągał cząsteczki tonera. Na każdy bęben pada światło lasera odbite przez wirujące lusterko. Na każdym miejscu oświetlonym laserem toner się nie przyklei, bo ładunek elektrostatyczny został zmieniony. W pozostałych miejscach toner przyklei się do papieru. Aby wydruk był trwały papier wraz z odrobinkami tonera zostaje utrwalony w fuserze w wysokiej temperaturze. Na koniec każdy bęben jest rozelektryzowywany i czyszczony z toneru, który nie przywarł do kartki papieru. Warto znać podstawowe działanie drukarki laserowej, jest ono bardzo podobne do zasady działania kserokopiarek i wbrew pozorom nie aż takie skomplikowane, jak się wydaje na pierwszy rzut oka.

Ile kosztuje toner do drukarki laserowej?

Wybierając drukarkę, oprócz kosztów związanych z zakupem urządzenia, musisz wziąć pod uwagę to, ile kosztuje toner do drukarki laserowej. Większość użytkowników pracuje na drukarkach laserowych monochromatycznych (czarno-białych), więc najczęściej kupują jeden toner do drukarki. To, ile kosztuje toner do drukarki laserowej jest uzależnione od danego modelu. Ceny mogą wahać się od 200 zł nawet do 1000 zł. W Duston kupisz zarówno oryginalne tonery, jak również ich zamienniki. Zastanawiasz się, ile kosztuje toner do drukarki laserowej będący zamiennikiem? Zamienniki naszej marki są dwukrotnie tańsze od oryginalnych tonerów. Stosując zamienne tonery Duston koszt jednej czarno-białej wynosi od 3 do 6 groszy. Niezwykle ważne jest to, że zamienniki z naszym logiem są tak samo wydajne jak oryginały oraz posiadają 24-miesięczną gwarancję.

Czy przyjmujecie zużyte tonery?

Jeśli w Twojej firmie zalegają zużyte tonery w dobrym stanie technicznym i nie wiesz, co z nimi zrobić, to rozwiążemy Twój problem. Skupujemy puste i zużyte tonery znanych marek. Możesz sprzedać nam również głowice do drukarek atramentowych i laserowych. Za odpady otrzymasz nie tylko zapłatę w postaci przelewu lub gotówki, ale także potwierdzenie odbioru zużytych materiałów. Sprzedając nam zużyte tonery przyczyniasz się do ochrony środowiska. Wszystkie skupione tusze, tonery i głowice przekazujemy do recyklingu lub utylizacji. Nie musisz się martwić co stanie się z odpadami, bo nasza firma posiada odpowiednie pozwolenia i dokumenty pozwalające na gromadzenie i przetwarzanie odpadów w myśl ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. (Dz. U. nr 62. poz. 628).

Dlaczego drukarka nie widzi tuszu?

Jeśli drukarka nie widzi tuszu to wykonaj następujące czynności: wyjmij pojemnik z drukarki i sprawdź, czy została usunięta folia zabezpieczająca. Porównaj numer wkładu drukującego na naklejce pojemnika i sprawdź, czy jest zgodny z urządzeniem drukującym. Upewnij się, że styki elektryczne nie są zanieczyszczone. W razie zabrudzenia oczyść styki wacikiem lekko zwilżonym wodą. Jeśli nadal drukarka nie widzi tuszu, wyczyść także styki w karetce. W niektórych sytuacjach czyszczenie trzeba powtórzyć: wyjąć i włożyć pojemnik z tuszem i powtórnie wyczyścić styki. Jeśli po włożeniu pojemnika z tuszem, wskaźnik awaryjny nadal miga, zainstaluj ponownie wkład. Wykonując powyższe czynności, niemal zawsze problem zostaje rozwiązany. Warto pamiętać, że kartridże marki Duston posiadają certyfikaty wydajności przeprowadzone w oparciu o normę ISO/IEC 1975. Jeśli powyższe czynności nie przynoszą rezultatów i drukarka nie widzi tuszu, złóż reklamację lub skontaktuj się z naszym konsultantem, który doradzi Ci, jak rozwiązać problem.

Czy zamienniki kartridży mogą spowodować uszkodzenia drukarki?

Gdy oryginalny tusz się skończy, zamiast zadawać sobie pytanie co dalej, pomyśl o odpowiednich zamiennikach. Cena oryginalnych kartridży do niektórych drukarek atramentowych może być bardzo wysoka, niejednokrotnie zbliżona do ceny nowej drukarki lub nawet wyższa. Na rynku dostępne są dużo tańsze alternatywne zamienniki kartidży, jednak tylko niektóre z nich mogą spowodować uszkodzenia drukarki. Popularność zamienników potwierdza, że takie sytuacje zdarzają się rzadko. Duży wpływ w rozpowszechnianie informacji, że zamienniki mogą uszkodzić drukarkę i wydruki są gorszej jakości, mają sami producenci drukarek. Napełnianie oryginalnych pojemników tuszem niewiadomego pochodzenia jest bardziej ryzykowne niż stosowanie zamienników kartridży. Zamiast przepłacać za oryginał, można nabyć nieraz dwa zamienniki w cenie oryginału. Należy pamiętać, by zamienniki były wysokiej jakości. Nasza firma daje gwarancje na tonery i tusze do wyczerpania środka barwiącego oraz co najważniejsze – gwarancją obejmujemy również Twoje urządzenie w czasie stosowania zamienników z logo Duston.

Duston Sp. z o.o. Sp.K.

ul. Makuszyńskiego 22a

31-752 Kraków

NIP: 6783163909

Godziny otwarcia:

Poniedziałek – Piątek 8:00 – 16:00